Ar norite pakeisti pasaulį? Jei taip, įmonių socialinė atsakomybė yra tinkamas būdas. Daugelis įmonių dabar rimtai žiūri į savo socialinę ir aplinkosauginę atsakomybę ir pastebi, kad tai ne tik gerina jų įvaizdį, bet ir finansinius rezultatus. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime, kas yra įmonių socialinė atsakomybė ir kaip jūsų įmonė gali į ją įsitraukti. Taip pat pateiksime keletą patarimų, kaip padaryti kuo didesnį poveikį!

Kas yra įmonių socialinė atsakomybė?

Įmonių socialinė atsakomybė (ĮSA) – tai terminas, reiškiantis savanoriškus veiksmus, kurių įmonės gali imtis siekdamos pagerinti visuomenės ir aplinkos būklę. Tai gali būti įvairūs veiksmai – nuo anglies dioksido pėdsako mažinimo iki paramos vietos labdaros organizacijoms. Daugelis įmonių dabar supranta, kad ĮSA yra naudinga ne tik pasauliui, bet ir verslui. Iš tiesų, „Cone Communications“ atlikto tyrimo metu nustatyta, kad 86 % vartotojų teigė, jog būtų labiau linkę pirkti iš socialiai atsakingos įmonės.

Taigi, kaip jūsų įmonė gali įsitraukti į ĮSA? Yra daugybė būdų, kaip keisti padėtį, tačiau svarbu pasirinkti jūsų įmonei tinkamas iniciatyvas. Norite įsitikinti, kad jūsų ĮSA pastangos atitinka jūsų verslo tikslus ir vertybes. Taip pat norite įsitikinti, kad darote teigiamą poveikį pasauliui. Kad būtų lengviau pradėti, parengėme keletą patarimų, kaip savo ĮSA iniciatyvomis pasiekti pokyčių.

Pasirinkite tinkamas iniciatyvas

Kaip minėjome anksčiau, svarbu pasirinkti jūsų įmonei tinkamas ĮSA iniciatyvas. Norite įsitikinti, kad jūsų pastangos atitinka jūsų verslo tikslus ir vertybes. Taip pat norite įsitikinti, kad darote teigiamą poveikį pasauliui. Kad būtų lengviau pradėti, parengėme keletą patarimų, kaip savo ĮSA iniciatyvomis pasiekti pokyčių.

Pagalvokite apie trigubą galutinį rezultatą

Renkantis ĮSA iniciatyvas svarbu galvoti apie trigubą galutinį rezultatą: žmones, planetą ir pelną. Norite įsitikinti, kad jūsų iniciatyvos yra naudingos visoms trims šioms sritims. Pavyzdžiui, iniciatyva, padedanti sumažinti jūsų įmonės anglies dioksido pėdsaką, būtų naudinga planetai. Iniciatyva, kuria teikiama finansinė parama vietos labdaros organizacijai, būtų naudinga žmonėms. O iniciatyva, padedanti sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją, būtų naudinga pelnui.

Apsvarstykite suinteresuotąsias šalis

Renkantis ĮSA iniciatyvas taip pat svarbu atsižvelgti į suinteresuotąsias šalis – tuos, kuriems daro įtaką jūsų verslo sprendimai. Tai jūsų darbuotojai, klientai, tiekėjai ir bendruomenė, kurioje veikiate. Norite užtikrinti, kad jūsų ĮSA iniciatyvos būtų naudingos visoms suinteresuotosioms šalims. Pavyzdžiui, iniciatyva, pagal kurią rengiami mokymai jūsų darbuotojams, būtų naudinga jiems. Iniciatyva, pagal kurią jūsų klientams taikomos nuolaidos, būtų naudinga jiems. O iniciatyva, kuria remiama vietos labdaros organizacija, būtų naudinga bendruomenei.

Nustatykite išmatuojamus tikslus

Taip pat svarbu nustatyti išmatuojamus ĮSA iniciatyvų tikslus. Tai padės jums stebėti pažangą ir užtikrinti, kad darote teigiamą poveikį pasauliui. Pavyzdžiui, jei jūsų tikslas yra sumažinti įmonės anglies dioksido pėdsaką, galite nustatyti tikslą per ateinančius Y metų sumažinti išmetamų teršalų kiekį X %. Jei jūsų tikslas yra remti vietos labdaros organizaciją, galite užsibrėžti tikslą kiekvienais metais paaukoti X % savo pelno labdaros organizacijai.

Pradėkite jau šiandien!

Dabar, kai daugiau sužinojote apie įmonių socialinę atsakomybę ir apie tai, kaip ją keisti, metas pradėti! Pasirinkite kelias iniciatyvas, kurios atitinka jūsų verslo tikslus ir vertybes, ir pradėkite daryti teigiamą poveikį pasauliui. Jūsų suinteresuotosios šalys jums padėkos, o jūsų verslas dėl to taps geresnis.